SPORT 8 noiembrie 2023

Două victorii ale oaspeților în Liga 4 Covasna

de Marius Raczek | 847 vizualizări

În etapa a 11-a din Liga 4 Covasna, gazdele s-au impus în trei partide, o dispută s-a terminat la egalitate, Stăruința Zagon și ACS Nemere Ghelința fiind echipele care s-au impus în deplasare.

Derby-ul rundei a fost întâlnirea dintre AS Covasna și Stăruința Zagon în care oaspeții au tranșat victoria cu un gol venit după pauză. Prima Brăduț și-a consolidat prima poziție în clasament cu un succes clar, în timp ce CSO Baraolt va câștiga la masa verde partida cu AS Venusz Ozun, întreruptă în minutul 21 din cauza lipsei de efectiv a celor din Ozun.

AS Ciucaș Întorsura Buzăului-ACS Nemere Ghelința 1-4

CSO Baraolt-AS Venusz Ozun – partidă întreruptă în minutul 21 din cauza lipsei de efectiv a oaspeților

FC Catalina-a stat.

Clasament: 1. Prima Brăduț-30p, 2. CSO Baraolt-24p, 3. AS Progresul Sita Buzăului-22p, 4. AS Covasna-21p (46-16), 5. Stăruința Zagon-21p (39-14), 6. ACS Nemere Ghelința-20p, 7. ACS Arcuș-18p, 8. AS Perko Sânzieni-16p, 9. AFC Cernat-13p, 10. AS Harghita Aita Mare-11p (13-29), 11. ASFC Moacșa-11p (17-34), 12. ACSFC Păpăuți-6p, 13. FC Catalina-5p, 14. AS Venusz Ozun-3p, 15. AS Ciucaș Întorsura Buzăului-0p.