SPORT 27 ianuarie 2024

Deși a condus la pauză, Sepsi-SIC a fost învinsă de FK Odorheiu Secuiesc

de Marius Raczek | 997 vizualizări

În epilogul etapei a 15-a din Liga 1 la futsal, Sepsi-SIC a fost învinsă, la Sfântu Gheorghe, de FK Odorheiu Secuiesc, deși la pauză avea un avantaj de două goluri.

Partida a început sub semnul echilibrului, dar echipa pregătită de Mánya Szabolcs și-a surprins în două rânduri adversara până la pauză. Mai întâi a marcat Szőcs, apoi din centrarea lui Mánya oaspeții au marcat în proprie poartă. În partea secundă FK Odorheiu Secuiesc a dominat jocul și a întors rezultatul, apoi s-a desprins, antrenorul-jucător Mánya a redus din diferență, dar la final harghitenii au plecat învingători cu scorul de 5-3. Sepsi-SIC a utilizat lotul: Korodi – Veress, Csog, Bende, Isac; rezerve: Mánya, Máthis M., Gáll, Máthis B., Kusztos, Szőcs, Papp, Fábian.

După această etapă Sepsi-SIC rămâne pe poziția a cincea în clasament, iar runda următoare va avea o deplasare de foc, pe terenul campioanei en-titre și liderul la zi, CS United Galați.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook