SPORT 20 august 2018

Deplasări lungi pentru KSE Tg. Secuiesc

de Covasna Media | 253 vizualizări

Federația Română de Fotbal a procedat la efectuarea tragerii la sorți pentru stabilirea programului din sezonul 2018-2019, al Ligii a III-a la fotbal. Singura reprezentantă a județului Covasna în acest eșalon, KSE Tg. Secuiesc, a fost repartizată în Seria I, care are o configurație asemănătoare cu cea din campionatul precedent.

KSE Tg. Secuiesc va efectua deplasări în toată zona Moldovei, de la Galați până la Suceava și Rădăuți, fiind în serie și cu echipele din județul Buzău. Diferența o reprezintă însă absența din aranjamentul geografic al echipelor din județele vecine, Brașov și Harghita. Brașovenii sunt în seria a III-a, în timp ce harghitenii, alături de alte grupări brașovene, intră în componența seriei a V-a.

Rezultă, în acest context, că pentru KSE Tg. Secuiesc orice deplasare înseamnă un efort financiar, cea mai scurtă, până la Focșani, măsurând 120 de kilometri.

Iată programul complet al turului din Seria I a Ligii a III-a la fotbal:

Etapa 1

CS ŞTIINŢA MIROSLAVA – CSM RÂMNICU SĂRAT

CSM PAŞCANI – ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI

ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI – CS SPORTING LIEŞTI

ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – AFC METALUL BUZĂU

SCM GLORIA BUZĂU – ACS KSE TÂRGU SECUIESC

CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – CSM ROMAN

ACS GAUSS BACĂU – ACS FORESTA SUCEAVA

ACS ŞOMUZ FĂLTICENI – CSM FOCŞANI 2007

Etapa 2

CSM RÂMNICU SĂRAT – CSM FOCŞANI 2007

ACS FORESTA SUCEAVA – ACS ŞOMUZ FĂLTICENI

CSM ROMAN – ACS GAUSS BACĂU

ACS KSE TÂRGU SECUIESC – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI

AFC METALUL BUZĂU – SCM GLORIA BUZĂU

CS SPORTING LIEŞTI – ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ

ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI – ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI

CS ŞTIINŢA MIROSLAVA – CSM PAŞCANI

Etapa 3

CSM PAŞCANI – CSM RÂMNICU SĂRAT

ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI – CS ŞTIINŢA MIROSLAVA

ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI

SCM GLORIA BUZĂU – CS SPORTING LIEŞTI

CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – AFC METALUL BUZĂU

ACS GAUSS BACĂU – ACS KSE TÂRGU SECUIESC

ACS ŞOMUZ FĂLTICENI – CSM ROMAN

CSM FOCŞANI 2007 – ACS FORESTA SUCEAVA

Etapa 4

CSM RÂMNICU SĂRAT – ACS FORESTA SUCEAVA

CSM ROMAN – CSM FOCŞANI 2007

ACS KSE TÂRGU SECUIESC – ACS ŞOMUZ FĂLTICENI

AFC METALUL BUZĂU – ACS GAUSS BACĂU

CS SPORTING LIEŞTI – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI

ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI – SCM GLORIA BUZĂU

CS ŞTIINŢA MIROSLAVA – ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ

CSM PAŞCANI – ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI

Etapa 5

ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI – CSM RÂMNICU SĂRAT

ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – CSM PAŞCANI

SCM GLORIA BUZĂU – CS ŞTIINŢA MIROSLAVA

CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI

ACS GAUSS BACĂU – CS SPORTING LIEŞTI

ACS ŞOMUZ FĂLTICENI – AFC METALUL BUZĂU

CSM FOCŞANI 2007 – ACS KSE TÂRGU SECUIESC

ACS FORESTA SUCEAVA – CSM ROMAN

Etapa 6

CSM RÂMNICU SĂRAT – CSM ROMAN

ACS KSE TÂRGU SECUIESC – ACS FORESTA SUCEAVA

AFC METALUL BUZĂU – CSM FOCŞANI 2007

CS SPORTING LIEŞTI – ACS ŞOMUZ FĂLTICENI

ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI – ACS GAUSS BACĂU

CS ŞTIINŢA MIROSLAVA – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI

CSM PAŞCANI – SCM GLORIA BUZĂU

ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI – ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ

Etapa 7

ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – CSM RÂMNICU SĂRAT

SCM GLORIA BUZĂU – ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI

CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – CSM PAŞCANI

ACS GAUSS BACĂU – CS ŞTIINŢA MIROSLAVA

ACS ŞOMUZ FĂLTICENI – ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI

CSM FOCŞANI 2007 – CS SPORTING LIEŞTI

ACS FORESTA SUCEAVA – AFC METALUL BUZĂU

CSM ROMAN – ACS KSE TÂRGU SECUIESC

Etapa 8

CSM RÂMNICU SĂRAT – ACS KSE TÂRGU SECUIESC

AFC METALUL BUZĂU – CSM ROMAN

CS SPORTING LIEŞTI – ACS FORESTA SUCEAVA

ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI – CSM FOCŞANI 2007

CS ŞTIINŢA MIROSLAVA – ACS ŞOMUZ FĂLTICENI

CSM PAŞCANI – ACS GAUSS BACĂU

ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI

ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – SCM GLORIA BUZĂU

Etapa 9

SCM GLORIA BUZĂU – CSM RÂMNICU SĂRAT

CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ

ACS GAUSS BACĂU – ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI

ACS ŞOMUZ FĂLTICENI – CSM PAŞCANI

CSM FOCŞANI 2007 – CS ŞTIINŢA MIROSLAVA

ACS FORESTA SUCEAVA – ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI

CSM ROMAN – CS SPORTING LIEŞTI

ACS KSE TÂRGU SECUIESC – AFC METALUL BUZĂU

Etapa 10

CSM RÂMNICU SĂRAT – AFC METALUL BUZĂU

CS SPORTING LIEŞTI – ACS KSE TÂRGU SECUIESC

ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI – CSM ROMAN

CS ŞTIINŢA MIROSLAVA – ACS FORESTA SUCEAVA

CSM PAŞCANI – CSM FOCŞANI 2007

ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI – ACS ŞOMUZ FĂLTICENI

ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – ACS GAUSS BACĂU

SCM GLORIA BUZĂU – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI

Etapa 11

CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – CSM RÂMNICU SĂRAT

ACS GAUSS BACĂU – SCM GLORIA BUZĂU

ACS ŞOMUZ FĂLTICENI – ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ

CSM FOCŞANI 2007 – ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI

ACS FORESTA SUCEAVA – CSM PAŞCANI

CSM ROMAN – CS ŞTIINŢA MIROSLAVA

ACS KSE TÂRGU SECUIESC – ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI

AFC METALUL BUZĂU – CS SPORTING LIEŞTI

Etapa 12

CSM RÂMNICU SĂRAT – CS SPORTING LIEŞTI

ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI – AFC METALUL BUZĂU

CS ŞTIINŢA MIROSLAVA – ACS KSE TÂRGU SECUIESC

CSM PAŞCANI – CSM ROMAN

ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI – ACS FORESTA SUCEAVA

ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – CSM FOCŞANI 2007

SCM GLORIA BUZĂU – ACS ŞOMUZ FĂLTICENI

CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – ACS GAUSS BACĂU

Etapa 13

ACS GAUSS BACĂU – CSM RÂMNICU SĂRAT

ACS ŞOMUZ FĂLTICENI – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI

CSM FOCŞANI 2007 – SCM GLORIA BUZĂU

ACS FORESTA SUCEAVA – ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ

CSM ROMAN – ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI

ACS KSE TÂRGU SECUIESC – CSM PAŞCANI

AFC METALUL BUZĂU – CS ŞTIINŢA MIROSLAVA

CS SPORTING LIEŞTI – ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI

Etapa 14

CSM RÂMNICU SĂRAT – ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI

CS ŞTIINŢA MIROSLAVA – CS SPORTING LIEŞTI

CSM PAŞCANI – AFC METALUL BUZĂU

ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI – ACS KSE TÂRGU SECUIESC

ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – CSM ROMAN

SCM GLORIA BUZĂU – ACS FORESTA SUCEAVA

CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – CSM FOCŞANI 2007

ACS GAUSS BACĂU – ACS ŞOMUZ FĂLTICENI

Etapa 15

ACS ŞOMUZ FĂLTICENI – CSM RÂMNICU SĂRAT

CSM FOCŞANI 2007 – ACS GAUSS BACĂU

ACS FORESTA SUCEAVA – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI

CSM ROMAN – SCM GLORIA BUZĂU

ACS KSE TÂRGU SECUIESC – ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ

AFC METALUL BUZĂU – ASMS ACS SĂNĂTATEA DARABANI

CS SPORTING LIEŞTI – CSM PAŞCANI

ACS SUPORTER OȚELUL GALAŢI – CS ŞTIINŢA MIROSLAVA

În luna august meciurile încep la ora 18.00, după care în septembrie la ora 17.00. În octombrie ora de start va fi 15.00, pentru ca aceasta să scadă progresiv, 14.00 pentru noiembrie, respectiv 13.00 în luna decembrie.

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.