SPORT 30 august 2023

Debut cu victorie pentru Sepsi-SIC

de Marius Raczek | 788 vizualizări

La debutul în Liga 1 la futsal, Sepsi-SIC a obținut și prima victorie, 6-3 cu ACS Mausoleul Mărășești, o partidă disputată la Sala Sepsi Arena.

Oaspeții, nou-promovați, au venit la Sfântu Gheorghe să dea o replică pe măsură, și aceasta s-a văzut din primele minute. Dar Sepsi-SIC s-a desprins la 2-0, apoi la 4-1, acesta fiind și scorul înregistrat la pauză. Mausoleul Mărășești a mai avut puterea de a reveni până la 4-3, dar, în replică, trupa lui Mánya Szabolcs a mai marcat de două ori stabilind rezultatul final, 6-3. Pentru Sepsi-SIC au marcat: Iakab, Szőcs - hat-trick, Gáll și Máthis.

În etapa a doua, sâmbătă, 2 septembrie, Sepsi-SIC va evolua în deplasare la CS Luceafărul Buzău, echipă care a pierdut în prima rundă la FK Odorheiu Secuiesc cu 13-4.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook