SPORT 28 iunie 2022

CSS Sfântu Gheorghe a participat la CN de lupte libere pe plajă

de Marius Raczek | 633 vizualizări
Sursa foto - Federatia Romana de Lupte

Costineștiul a fost gazda Campionatului Național de lupte libere pe plajă, competiție la care a participat și CSS Sfântu Gheorghe, cea mai bună clasare fiind un loc 4.

Campionatul Național de lupte libere pe plajă a adunat un număr de aproximativ 650 de participanți din toată țara, mai mult de 40 de sportivi la fiecare categorie. Cea mai bună clasare a obținut-o Bacz Anita, care, la categoria de vârstă U15, 50 kg, a pierdut lupta pentru medalia de bronz și a terminat astfel pe locul 4. Varga Maya, la categoria 35 kg, a ocupat poziția a 7-a, iar Roman Kincső a fost a opta.

Alături de sportivii menționați, din lotul CSS Sfântu Gheorghe au mai făcut parte sportivii: Váncsa Andrea, Török Emese, Török Szidónia, Sándor Szidónia, Bakcsi Erika, Ilyés Norbert, Ilyés Szabolcs, Sándor Tamás și Ruzsa Eduard, pregătiți de antrenorii Kertész Dávid, Kertész Beáta și Hatos Péter.