SPORT 23 noiembrie 2015

CSM Sfântu Gheorghe a câştigat Cupa 1 Decembrie la handbal

de Sever Ioan Miu | 780 vizualizări

Echipa de juniori III a Clubului Sportiv Municipal (CSM) Sfântu Gheorghe a câștigat Cupa 1 Decembrie, organizată în weekend de clubul covăsnean. CSM a învins în finala competiției Dinamo București, cu 33-17.

Prin votul antrenorilor, George-Gabriel Chira a fost desemnat cel mai tehnic jucător. Alți doi jucători CSM au fost desemnați cel mai bun portar – Leonard Bădiță, respectiv golgeterul turneului – Corneliu Corodeanu.

Premiile au fost înmânate de către prefectul județului Covasna, Sebastian Cucu. „Ne-am bucurat și de prezența lui Petre Cozma, tatăl regretatului handbalist Marian Cozma. Turneul a început cu un moment de reculegere pentru Marian Cozma și pentru jucătorii care au murit săptămâna trecută de la echipa de handbal CSU Târgoviște, în urma unui accident rutier”, ne-a declarat reprezentantul CSM Ovidiu Chira. La turneul Cupa 1 Decembrie au mai participat, pe lângă gazde, Dinamo București, Dinamo Brașov şi CSȘ Sibiu.