SPORT 2 noiembrie 2022

CSȘ Sfântu Gheorghe, medalie de bronz la Campionatul Național de Cros

de Covasna Media | 549 vizualizări

La Botoșani a avut loc Campionatul Național de Cros, CSȘ Sfântu Gheorghe luând parte în competiția rezervată categoriei U20, în cadrul căreia a obținut medalia de bronz.

CSȘ Sfântu Gheorghe a fost prezentă la Campionatul Național de Cros, proba de 6 km masculin, sub comanda antrenoarei Révész Katalin, cu patru sportivi, dintre care trei au adus și punctele prin care echipa s-a clasat pe poziția a treia, obținând astfel medaliile de bronz. Nándudvary Dávid a ocupat poziția a noua, Jánó András a fost al 13-lea, Józsa Koppány al 21-lea, în timp ce Pop Alexandru nu a punctat. În competiție au participat zece echipe și 46 de sportivi, pe primele două poziții situându-se CSȘ Rădăuți I și CSM Cluj-Napoca.