SPORT 18 iunie 2024

Clasări pe podium pentru atleții de la CSȘ Sf. Gheorghe

de Marius Raczek | 718 vizualizări

Weekendul trecut, la Iași, a fost organizată Cupa AtletIS Junior, o competiție la care micii atleții din cadrul clubului CSȘ Sfântu Gheorghe au obținut rezultate demne de remarcat.

Pe Stadionul Emil Alexandrescu din Iași, nu mai puțin de 400 de sportivi s-au întrecut în cadrul competiției Cupa AtletIS Junior. Dintre sportivii prezenți, Szeibert Zakariás și Incze Soma, din cadrul CSȘ Sfântu Gheorghe, au urcat pe podium. În cadrul categoriei de vârstă U16, Szeibert Zakariás a ocupat prima poziție la 800 m, și locul III la 400 m, în timp ce Incze Soma, categoria de vârstă U12, a terminat pe poziția secundă la săritura în lungime. Toți cei trei sportivi, pregătiți de antrenoarea Révész Katalin, au stabilit recorduri personale.

Tot din cadrul clubului CSȘ Sfântu Gheorghe, Muntyán Ivett a ocupat locul VI la proba de 200 m, și locul IX la săritura în lungime, iar Bajkó Bernadett, locul VIII la 400 m.