SPORT 28 noiembrie 2018

Câștigătorii Memorialului „Doboly Aladár”

de Covasna Media | 337 vizualizări

La Tg. Secuiesc, în foaierul Sălii Sporturilor, a avut loc a treia ediție a Memorialului „Doboly Aladár” la tenis de masă. La competiție au participat 174 de sportivi din toată țara, legitimați la cluburi care sunt afiliate la Federația Română de Tenis de Masă, for care a girat Memorialul covăsnean.

Doboly Aladár a fost antrenor de tenis de masă la Tg. Secuiesc și la loturile naționale ale României timp de 30 de ani. Reputatul antrenor a decedat în 2015, iar de atunci anual, în ultimul week-end al lunii noiembrie, familia organizează o competiție memorială.

Rezultatele înregistrate:

U9 fete: 1. Ilinca Vrajmas ( Zalău)       

                  2. Maria Calin (Buzău)                                   

                 3. Canea Kocsis Abigél ( LTNM Tg.Secuiesc )

                  3. Alina Ionașcu ( Câmpulung)

U9 baieti:1.Rákoczi Patrick ( Dumbrăvița)             

                    2.Kovács Kristof ( LTNM Tg.Secuiesc)  

                    3.Sebők Márton ( Odorheiu Secuiesc)

                    3.Crângu Robert ( Onești)

U11 fete: 1.Sferlea Alesia ( Zalău)

                    2.Weisz Zsofia ( Tg.Mures)

                    3.Camelia Chira ( Zalău)

                    3.Ioana Muraru ( Vatra Dornei)

U11 baieti:1.Rareș Cuesdean ( Tg.Mureș)

                      2.Márton Ádám (LTNM Tg.Secuiesc)

                      3.Canea Kocsis András (LTNM Tg.Secuiesc)

                      3.Rozenfeld Robert ( Dumbrăvița)

U13 fete:  1. Teglas Andrea (Mureșul Luduș )

                     2. Mike Boroka (  LTNM Tg.Secuiesc )

                     3.Ungvári Evelyn ( Tg.Mureș)

                     3. Ioniță Alexandra ( Slatina)

U13 baieti:1.Ionut Chelmus ( LTNM Tg.Secuiesc)

                      2.Bokor Zoltán   ( Sf.Gheorghe)

                      3.Cristian Candea (Mediaș)

                      3.Bándi Tamás ( Odorheiu Secuiesc) 

U15 fete:  1.Diana Radu ( Slatina)

                     2.Moga Mădălina ( Mediaș)

                 3.Oláh Kriszta ( LTNM Tg. Secuiesc)

                 3.Cezara Boeriu ( Tg.Mureș)

U15 baieti:1.Vetesi Norbert ( Odorheiu Secuiesc)

                      2.Jenei Barnabás ( Odorheiu Secuiesc)

                      3.Karácsony Dániel ( Odorheiu Secuiesc)

                      3.Andrei Pânzar ( Mediaș)

„Memorialul Dobolyi Aladár este unul dintre cele mai tari concursuri, în afara celor din calendarul competițional al FRTM”, a declarat Kerekes Barnabás antrenorul şi organizatorul acestui concurs, cu sprijinul Clubului Sportiv Nagy Mózes Tg.Secuiesc, Primăria Tg. Secuiesc, şi al sponsorului principal SECUIANA SA.

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.