SPORT 21 octombrie 2013

Campionatul local de minifotbal, Divizia A

de Covasna Media | 135 vizualizări

Rezultatele etapei a XII-a: Mikosokk – Amigo&Intercost 2-4, Nyak – Zambelli 1-5, Komak – Novo 3-5, Z-Elit – Phoenix 6-4, M.T.H.-Covalact – A.S.A. 6-5, Maxteam – Aquaris 4-6, Amigo`s – Baroque 5-5, Dorco – ISU 2-1, S&Z – Lex&Ordo 8-0.

Clasament:

1. AMIGO&INTERCOST        12.       10.       1.         1.         54-22  31p

2. S & Z           11.       9.         1.         1.         75-23  28p

3. AQUARIS    12.       9.         0.         3.         78-31  27p

4. M.T.H.-COVALACT            11.       9.         0.         2.         59-36  27p

5. DORCO       11.       9.         0.         2.         41-25  27p

6. ZAMBELLI 12.       7.         1.         4.         35-40  22p

7. AMIGO’S     10.       6.         1.         3.         51-28  19p

8. LEX & ORDO          11.       5.         1.         5.         33-40  16p

9. A . S . A .     11.       5.         0.         6.         38-35  15p

10. I . S . U .    12.       5.         0.         7.         47-48  15p

11. MIKOSOKK          11.       5.         0.         6.         32-46  15p

12. Z – ELIT   12.       5.         0.         7.         33-57  15p

13. PHOENIX 12.       3.         3.         6.         26-34  12p

14. BAROQUE            11.       2.         5.         4.         31-42  11p

15. MAXTEAM           11.       2.         1.         8.         34-51  7p

16. NOVO       11.       2.         1.         8.         41-77  7p

17. NYAK       12.       1.         2.         9.         33-64  5p

18. KOMAK    12.       0.         1.         11.       20-62  1p

Golgeteri: 1. Pál József (S & Z, 25 goluri), 2. Marius Ciubotariu (Amigo&Intercost, 20 goluri), 3. Alexandru Cotologea (M.T.H.-Covalact, 19 goluri).

Program etapa a XIII-a, joi: Baroque – S&Z (ora 18), A.S.A. – Maxteam (ora 19), ISU – Amigo`s (ora 20), Lex&Ordo – Komak (ora 21). Etapa a XIV-a, vineri: Mikosokk – Phoenix (ora 18), Komak – Z-Elit (ora 19), M.T.H-Covalact – Zambelli (ora 20), Nyak – Novo (ora 21), Maxteam – Amigo&Intercost (ora 22). Luni: Lex&Ordo – Baroque (ora 18), Amigos – Aquaris (ora 19), Dorco – A.S.A. (ora 20), S&Z – ISU (ora 21).

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.