SPORT 15 mai 2019

Azi au loc sferturile de finală din Cupa României

de Covasna Media | 683 vizualizări

Asociația Județeană de Fotbal Covasna propune, în luna mai, un program foarte încărcat pentru echipele din eșaloanele județene. Optimile de finală ale Cupei României la fotbal, faza pe județ, s-au desfășurat săptămâna trecută. Rezultatele consemnate au fost următoarele:

AS Covasna – FC Păpăuți 1-5

În luna noiembrie se disputase și partida AS Arcuș – Pro Szotyor 0-1 după prelungiri. Echipele învingătoare s-au calificat pentru faza următoare.

Sferturile de finală din Cupa României au loc astăzi, 15 mai, cu începere de la ora 17.00, pe terenul primelor echipe, conform cu tabelul de mai jos:

CSO Baraolt – Stăruința Zagon

AS Pro Szotyor – FC Cernat

Perko Sînzieni – FC Păpăuți

AS Aita Harghita Mare – FC Păpăuți

Se joacă într-o singură manșă, iar echipele câștigătoare se vor califica pentru semifinalele Cupei României. În caz de egalitate, la finele celor 90 de minute regulamentare, se vor disputa două reprize de prelungiri, a câte 15 minute fiecare. Dacă egalitatea va persista, se va recurge la loviturile de departajare alternative, din punctul de pedeapsă, pentru stabilirea calificatei în cvartetul de ași al Cupei României.