SPORT
31 mai 2022
Aur și bronz pentru CSS Sfântu Gheorghe
de Covasna Media |
906 vizualizări
La Pitești s-a disputat, în weekendul care a trecut, Campionatul Național U 18 de atletism, la care CSS Sfântu Gheorghe a obținut o medalie de aur și una de bronz, prin sportivul Jánó András.
Jánó András a luat startul în probele de 1500m și 800m. La 1500m a ocupat prima poziție, obținând astfel medalia de aur cu rezultatul de 4’04’’37, iar la 800m s-a clasat al treilea, medalie de bronz, cu rezultatul de 1’58’’21. Performanța de la proba de 1500m i-a adus lui Jánó András calificarea la Balcaniada U18, care va avea loc pe 12 iunie în Muntenegru.
Reprezentând pe CSS Sfântu Gheorghe, la Pitești a fost prezentă și Eva Maya Georgescu, care în proba de 1500m a ocupat poziția a 13-a.
SPORT
De acelasi autor
126 de cartușe din Al Doilea Război Mondial descoperite în apropierea localității Zăbala
Acum 10 ore, 56 minute
Pompier din cadrul ISU Covasna, intervenție exemplară în timpul liber la un accident rutier
Acum 12 ore, 33 minute