SPORT 11 martie 2024

Ambele echipe covăsnene au fost învinse la reluarea Ligii 3

de Marius Raczek | 1250 vizualizări

Partidele din Liga 3 s-au reluat cu etapa a 16-a din sezonul regulat, Sepsi OSK II fiind învinsă pe propriul teren, în timp ce KSE Târgu Secuiesc a cedat în deplasare.

Sepsi OSK II a primit vizita ultimei clasate, SR Brașov, echipă care până în această etapă avea în linia de clasament o singură victorie. Cu toate acestea, elevii lui Valentin Suciu au cedat cu rezultatul de 1-0, unica reușită a partidei consemnându-se în repriza secundă.

În schimb, KSE Târgu Secuiesc a avut o deplasare dificilă la Kids Tâmpa Brașov, brașovenii fiind, încă, în lupta pentru un loc în Play-Off. Cu un gol venit în minutul 30, Kids Tâmpa Brașov s-a impus cu rezultatul de 1-0.

Sepsi OSK II, ca și KSE Târgu Secuiesc, și-au păstrat pozițiile în clasament după această rundă, locul șapte, respectiv locul șase, în ierarhia Seriei 5. Etapa următoare Sepsi OSK II are o misiune grea, din nou acasă, cu Olimpic Zărnești, locul secund, iar KSE Târgu Secuiesc o va întâlni, tot pe propriul teren, pe Viitorul Curița.