CULTURA
5 decembrie 2012
Osonó la Iași
de Covasna Media |
721 vizualizări
În perioada 4-8 decembrie, „capitala” Moldovei va găzdui Festivalul Internațional „Zilele de Teatru Ludic”. În cadrul acestui eveniment vor urca pe scenă și membrii Trupei de Teatru „Osonó” din Sfântu Gheorghe, care vor prezenta spectacolul „Chipul din Oglinda Apei” în regia lui Fazakas Misi, joi de la ora 16. Fazakas Misi ne-a spus că spectacolul lor va fi subtitrat în limba română. La festivalul de la Iași participă trupe de teatru din București, Galați, Cluj Napoca, Alba Iulia, Timișoara, dar și din Cehia, Iran, Franța, Spania și Republica Moldova.
Actorii de la Osonó pregătesc un spectacol cu subtitrare și pentru publicul român din Sfântu Gheorghe, spectacol ce va avea loc pe data de 28 decembrie la Biblioteca Județeană „Bod Péter”.
CULTURA
De acelasi autor
126 de cartușe din Al Doilea Război Mondial descoperite în apropierea localității Zăbala
Acum 14 ore, 59 minute
Pompier din cadrul ISU Covasna, intervenție exemplară în timpul liber la un accident rutier
Acum 16 ore, 36 minute