AUTO
25 noiembrie 2013
Un şofer a rămas înzăpezit pe Transalpina
de Covasna Media |
834 vizualizări
Zăpada creează deja probleme la munte. Un şofer, care s-a aventurat pe Transalpina, deşi drumul este închis, a rămas înzăpezit la 15 kilometri de staţiunea Rânca.
Potrivit jandarmilor, stratul de zăpadă măsoară deja cel puţin 20 de centimetri în zonă. Bărbatul a urcat pe Transalpina dinspre Voineasa, iar când s-a văzut cu maşina blocată, a sunat la 112.
După patru ore, jandarmii şi salvamontiştii l-au transportat în staţiunea Rânca. Acum, el riscă o amendă de 480 de lei pentru că a ignorat indicatoarele care avertizează că drumul este închis.
AUTO
De acelasi autor
Terenurile de sport școlare pot fi folosite și în timpul vacanței de vară la Sfântu Gheorghe
Acum 17 ore, 48 minute