ACTUALITATE 11 decembrie 2016

de Sever Ioan Miu | 858 vizualizări

Sepsi SIC a învins  cu 71:49 (22:7) CSM Târgoviște, în etapa a 10-a din Liga Națională de Baschet Feminin (LNBF).

În primul sfert al meciului, disputat sâmbătă seara în sala Szabo Kati, diferența dintre cele două echipe a fost de numai un punct (13:12). Distanța dintre cele două echipe s-a adâncit, însă, în a doua pătrime (22:7). Recuperările CSM de după pauză au culminat cu „înclinarea balanței“ în ultimul sfert (13:19 ), dar nu au reușit să aducă victoria dâmbovițencelor. Astfel, fetele noastre au terminat, în aplauzele galeriei, cu o diferență de peste 20 de puncte.

Topul marcatoarelor Sepsi SIC a fost dominat de T. Marshall cu 23 de puncte, urmată de J. Jeffery (16), respectiv de A.Thompson (8).

Teme articol: baschet victorie Sepsi SIC