ACTUALITATE 31 ianuarie 2016

Baschet: Victorie la peste 40 de puncte pentru Sepsi SIC

de Sever Ioan Miu | 745 vizualizări

Într-un nou meci din cadrul Ligii Naționale de Baschet Feminin, Sepsi SIC a învins, în deplasare, echipa CSBT Alexandria. Scorul a fost 86-44 pentru oaspeți.

La pauză, tabela de marcaj arăta 40-19 pentru echipa alb-verde. În prima pătrime diferența dintre oaspeți și gazde a fost de 16 puncte (26-10), iar în a doua pătrime de 5 (14-9). Tot 16, respectiv 5 puncte au stat între scorurile obținute de cele două echipe în al treilea (27-11) și al patrulea sfert (19-14).

Cele mai bune trei marcatoare ale acestui meci pentru covăsnence au fost Tyaunna Marshall (18), Janeesha Jeffery (17) și Ancuța Stoenescu (10). Acesta e al patrulea meci pentru Stoenescu, înregimentată la Sepsi SIC pe 8 ianuarie. Jucătoarea a evoluat în prima parte a sezonului la ICIM Arad.