SPORT 18 octombrie 2021

Victorii pentru echipele covăsnene în Liga 3

de Covasna Media | 1012 vizualizări

Etapa a 8-a din Liga 3, Seria 5, a adus victorii pentru ambele reprezentante ale județului Covasna , Sepsi OSK 2 și KSE Târgu Secuiesc.

Deși a fost condusă la pauză cu 0-1, Sepsi OSK 2 a revenit în repriza secundă a partidei disputate la Sfântu Gheorghe cu FC Hermannstadt 2 și s-a impus cu rezultatul de 3-1. Autorii golurilor care au asigurat succesul au fost Damașcan, Mitrea și Kocsis.

Și KSE Târgu Secuiesc a câștigat pe propriul teren partida cu CSO Plopeni, rezultat 3-1, după ce în pauză a fost egalitate, 1-1. Autorii golurilor covăsnenilor: Crăciun (autogol), Albu și Gál.

Sepsi OSK 2 rămâne pe poziția secundă în clasamentul seriei, cu 19 puncte, devansată în continuare, la golaveraj, de FC Odorheiu Secuiesc, echipă care a trecut de Kids Tâmpa Brașov cu rezultatul de 7-1.  KSE Târgu Secuiesc ocupă poziția a cinci cu 11 puncte.