SPORT 7 februarie 2018

Stadionul „Ilie Oană”, ghinionist pentru Poli Timișoara

de Covasna Media | 635 vizualizări
Sursa foto - Facebook

Golul marcat de Hadnagy Atilla în minutul 87, pentru victoria celor de la Sepsi Osk la limită, 1-0, în fața celor de la Poli Timișoara, în Liga I, a declanșat o adevărată isterie în sânul lotului de pe Bega. Poli Timișoara, anterior, primise alte două goluri pe final de meci, pe Stadionul ”Ilie Oană” din Ploiești. Pe 6 noiembrie 2017, la meciul cu Juventus București, nou-promovata a egalat prin Dzalamidze în minutul 85, partida terminându-se 1-1. Pe 19 septembrie, la meciul cu FC Voluntari, pe gazonul prahovean, Tudorie a înscris unicul gol al partidei în cel de-al doilea minut de prelungiri.

Cei de la Poli Timișoara au mai acuzat și accidentarea lui Șeroni, după o intrare la balon al lui Viera, contactul dintre cei doi intervenind ulterior. Fundașul stânga al timișenilor, Alin Șeroni, a fost schimbat după faza cu pricina.