SPORT 14 aprilie 2018

Sespi OSK, la a doua victorie în play-out

de Observatorul de Covasna | 1118 vizualizări

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins, sâmbătă, pe teren propriu, echipa Gaz Metan Mediaş, scor 2-1, în etapa a cincea a play-out-ului Ligii I.

Deşi echipa gazdă a început meciul mai bine, oaspeţii au reuşit să înscrie primii prin Rondon (min. 30), gol care a stabilit şi rezultatul la pauză. Mutările făcute destul de rapid de Eugen Neagoe după reluarea jocului s-au dovedit inspirate şi în minutul 69, veteranul Hadnagy, intrat de câteva minute pe teren, a restabilit egalitatea. Sepsi OSK a dat lovitura (din nou) în prelungiri, prin golul marcat de Simonovski.

Echipa din Sfântu Gheorghe rămâne singura neînvinsă în play-out, reuşeşte să lege două victorii la rând şi urcă pe locul 3 în clasament.

Sepsi OSK: Niczuly - Sato, Dima (Hamed '54), Viera, Ursu - Petrovikj, Ghinga - Tandia (Hadnagy '64), Fülöp, Oliveira (Kuku '54) - Simonovski. Antrenor: Eugen Neagoe

Gaz Metan Mediaş: Greab - Busu, Constantin, Fytanidis, Creţu - Cristea (Sârghi '70),  Rosado - Chamed (Caiado '79), Olaru (Tîrcoveanu '75), Diogo - Rondon. Antrenor: Cristian Pustai

Meciul a fost arbitrat de George Rădulescu, ajutat de Alexandru Cerei şi Marius Marchidanu.

Rezervă a fost Andrei Chivulete, iar observatori Nicolae Marodin şi Romulus Gabor.

Sursă: News.ro