SPORT 2 noiembrie 2023

Sepsi-SIC rămâne fără victorie în EuroLeague

de Covasna Media | 758 vizualizări

În etapa a 5-a din EuroLeague Women, principala competiție europeană a baschetului feminin, Sepsi-SIC a fost învinsă, la Sfântu Gheorghe, de DVTK din Ungaria.

Deși a făcut o partidă superioară ca joc, față de întâlnirile anterioare din EuroLeague, Sepsi-SIC a pierdut pentru a cincea oară, din tot atâtea partide disputate. DVTK a plecat de la Sala Sepsi Arena cu o victorie cu rezultatul de 80-68 (20-20, 24-12, 20-20, 16-16). Trei dintre sferturi s-au terminat la egalitate, în final decisiv dovedindu-se sfertul al doilea adjudecat de echipa din Ungaria. Principalele marcatoare au fost: Nyström (19 puncte), Hristova (18 puncte) și Nelson (10 puncte).

În etapa următoare, Sepsi-SIC va evolua în deplasare, pe 22 noiembrie, la Fenerbahce Istanbul.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook