SPORT 7 aprilie 2013

Sepsi-SIC învinsă din nou de Alba Iulia

de Covasna Media | 735 vizualizări

Play-off-ul Ligii Naționale de baschet feminin a început cu stângul pentru echipa locală Sepsi-SIC. Fetele conduse de Deri Csaba au pierdut la scor în partida disputată sâmbătă pe teren propriu contra Universitatea Alba Iulia.

Sepsi-SIC a intrat pe teren cu moralul la pământ după eșecul înregistrat în Cupa României, și după accidentările lui Rhoads, Kajdacsi și boala Milicei Ivanovic. Oaspetele în schimb au fost foarte încrezătoare după argintul din Cupă şi au profitat de multiplele greșeli ale gazdelor. Astfel Thompson și compania au câștigat toate cele patru sferturi ale partidei, iar tabela la finalul celor 40 de minute a arătat 49-76.

Cea de-a doua etapă a play-off-ului va avea loc miercuri, când Sepsi-SIC va face deplasarea la Alba Iulia. În cazul unei eventuale victorii, meciul decisiv va avea loc sâmbătă la Sfântu Gheorghe.