SPORT 17 ianuarie 2022

Sepsi OSK a remizat în amicalul cu FC Argeș

de Covasna Media | 1143 vizualizări

Într-o partidă amicală desfășurată cu porțile închise la Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK a remizat, rezultat 2-2, cu FC Argeș, ambele goluri ale echipei noastre fiind marcate în prelungiri.

Cristiano Bergodi a utilizat în această partidă lotul: Niczuly (Began 46’), Dimitrov (Aganovic 67’), Ninaj, Mitrea (Tincu 46’), Ispas, Păun (Fofana 46’), Eder (Vaşvari 46’), Bojic (Achahbar 46’, Nistor 88’), Golofca (Dragomir 75’), Tudorie (Damașcan 17’), Bărbuț (Ashkovski 46’). FC Argeș a condus cu 2-0, dar alb-roșii au evitat înfrângerea prin reușitele semnate de Dragomir, minutul 92, respectiv Damașcan, minutul 93.

Antrenorul echipei noastre s-a arătat mulțumit de perioada de pregătire, așa cum a declarat pe pagina de Facebook a clubului, și așteaptă prima confruntare din acest an în Liga 1, care va avea loc în deplasare la FC Botoșani, pe 24 ianuarie.

Sursa foto: Facebook/Sepsi OSK