SPORT 10 mai 2021

Rezultate meritorii pentru sportivii CSM Sf. Gheorghe la Campionatul Național de Judo U23

de Covasna Media | 1214 vizualizări

În perioada 6-9 mai, la Poiana Brașov s-a desfăşurat Campionatul Național de Judo pentru Tineret U23 ani, competiţie la care Clubul Sportiv Municipal Sfântu Gheorge a participat cu trei sportivi.

Rezultatele sportivilor CSM Sfântu Gheorghe:

La categoria -60 kg, Laurențiu Țifrea, după două meciuri câștigate și două pierdute, a fost învins în finala mică, clasându-se astfel pe locul V (din 14 sportivi sportivi participanţi).

Vlad Lascu (categoria -66 kg) s-a clasat pe locul VII, după două meciuri câștigate și două pierdute.

Daniel Mocanu (categoria -66 kg) se clasează tot pe locul VII, într-o categorie cu 19 sportivi de valoare, sistemul de arbitraj fiind dublu represaj.

„La aceste campionate au participat cei mai buni sportivi din țară cu rezultate de valoare în competiţii naționale și internaționale. Evoluția sportivilor CSM Sf. Gheorghe a fost una bună, suntem pe drumul cel bun și în acest sport. Felicit sportivii pentru prestația avută“, a declarat antrenorul Petru Oltean.

(Sursa: Comunicat CSM Sfântu Gheorghe)