SPORT 19 septembrie 2017

Programul refăcut al Ligii Naţionale de Baschet Feminin

de Observatorul de Covasna | 115 vizualizări

Federaţia Română de Baschet a dispus refacerea programului competiţional după retragerea din Liga Naţională de Baschet Feminin a celor de la CSM Târgovişte şi de la Politehnica Naţional Iaşi.

Astfel, programul sezonului regulat arată astfel:

Etapa 1 – 04.10.2017

CS Universitatea Cluj-Napoca – CS Municipal Satu Mare

SCM Timişoara – ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

Univ Goldiş ICIM Arad – Olimpia Braşov

CS Phoenix Galaţi – ACS BC Sirius Târgu Mureş

CSBT Alexandria – CS Universitatea Alba Iulia

Etapa 2 – 07.10.2017

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe – Univ Goldiş ICIM Arad

ACS BC Sirius Târgu Mureş – CSBT Alexandria

Olimpia Braşov – CS Phoenix Galaţi

CS Municipal Satu Mare – CS Universitatea Alba Iulia

CS Universitatea Cluj-Napoca – SCM Timişoara

Etapa 3 – 14.10.2017

CSBT Alexandria – Olimpia Braşov

Univ Goldiş ICIM Arad – CS Universitatea Cluj-Napoca

CS Phoenix Galaţi – ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

SCM Timişoara – CS Municipal Satu Mare

CS Universitatea Alba Iulia – ACS BC Sirius Târgu Mureş

Etapa 4 – 21.10.2017

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe – CSBT Alexandria

Olimpia Braşov – CS Universitatea Alba Iulia

CS Municipal Satu Mare – ACS BC Sirius Târgu Mureş

CS Universitatea Cluj-Napoca – CS Phoenix Galaţi

SCM Timişoara Univ Goldiş – ICIM Arad

Etapa 5 – 28.10.2017

CS Phoenix Galaţi – SCM Timişoara

Univ Goldiş ICIM Arad – CS Municipal Satu Mare

CSBT Alexandria – CS Universitatea Cluj-Napoca

CS Universitatea Alba Iulia – ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

ACS BC Sirius Târgu Mureş – Olimpia Braşov

Etapa 6 – 19.11.2017

CS Universitatea Cluj-Napoca – CS Universitatea Alba Iulia

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe – ACS BC Sirius Târgu Mureş

CS Municipal Satu Mare – Olimpia Braşov

SCM Timişoara – CSBT Alexandria

Univ Goldiş ICIM Arad – CS Phoenix Galaţi

Etapa 7 – 25.11.2017

Olimpia Braşov – ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

CSBT Alexandria – Univ Goldiş ICIM Arad

CS Universitatea Alba Iulia – SCM Timişoara

ACS BC Sirius Târgu Mureş – CS Universitatea Cluj-Napoca

CS Phoenix Galaţi – CS Municipal Satu Mare

Etapa 8 – 02.12.2017

Univ Goldiş ICIM Arad – CS Universitatea Alba Iulia

CS Universitatea Cluj-Napoca – Olimpia Braşov

SCM Timişoara – ACS BC Sirius Târgu Mureş

CS Municipal Satu Mare – ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

CS Phoenix Galaţi – CSBT Alexandria

Etapa 9 – 09.12.2017

ACS BC Sirius Târgu Mureş – Univ Goldiş ICIM Arad

CS Universitatea Alba Iulia – CS Phoenix Galaţi

CSBT Alexandria – CS Municipal Satu Mare

Olimpia Braşov – SCM Timişoara

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe – CS Universitatea Cluj-Napoca


RETUR

Etapa 10 – 16.12.2017

CS Municipal Satu Mare – CS Universitatea Cluj-Napoca

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe – SCM Timişoara

Olimpia Braşov – Univ Goldiş ICIM Arad

ACS BC Sirius Târgu Mureş – CS Phoenix Galaţi

CS Universitatea Alba Iulia – CSBT Alexandria

Etapa 11 – 23.12.2017

Univ Goldiş ICIM Arad – ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

CSBT Alexandria – ACS BC Sirius Târgu Mureş

CS Phoenix Galaţi – Olimpia Braşov

CS Universitatea Alba Iulia – CS Municipal Satu Mare

SCM Timişoara – CS Universitatea Cluj-Napoca

Etapa 12 – 28.12.2017

Olimpia Braşov – CSBT Alexandria

CS Universitatea Cluj-Napoca – Univ Goldiş ICIM Arad

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe – CS Phoenix Galaţi

CS Municipal Satu Mare – SCM Timişoara

ACS BC Sirius Târgu Mureş – CS Universitatea Alba Iulia

Etapa 13 – 06.01.2018

CSBT Alexandria – ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

CS Universitatea Alba Iulia – Olimpia Braşov

ACS BC Sirius Târgu Mureş – CS Municipal Satu Mare

CS Phoenix Galaţi – CS Universitatea Cluj-Napoca

Univ Goldiş ICIM Arad – SCM Timişoara

Etapa 14 – 13.01.2018

SCM Timişoara – CS Phoenix Galaţi

CS Municipal Satu Mare – Univ Goldiş ICIM Arad

CS Universitatea Cluj-Napoca – CSBT Alexandria

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe – CS Universitatea Alba Iulia

Olimpia Braşov – ACS BC Sirius Târgu Mureş

Etapa 15 – 17.01.2018

CS Universitatea Alba Iulia – CS Universitatea Cluj-Napoca

ACS BC Sirius Târgu Mureş – ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

Olimpia Braşov – CS Municipal Satu Mare

CSBT Alexandria – SCM Timişoara

CS Phoenix Galaţi – Univ Goldiş ICIM Arad

Etapa 16 – 20.01.2018

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe – Olimpia Braşov

Univ Goldiş ICIM Arad – CSBT Alexandria

SCM Timişoara – CS Universitatea Alba Iulia

CS Universitatea Cluj-Napoca – ACS BC Sirius Târgu Mureş

CS Municipal Satu Mare – CS Phoenix Galaţi

Etapa 17 – 27.01.2018

CS Universitatea Alba Iulia – Univ Goldiş ICIM Arad

Olimpia Braşov – CS Universitatea Cluj-Napoca

ACS BC Sirius Târgu Mureş – SCM Timişoara

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe – CS Municipal Satu Mare

CSBT Alexandria – CS Phoenix Galaţi

Etapa 18 – 03.02.2018

Univ Goldiş ICIM Arad – ACS BC Sirius Târgu Mureş

CS Phoenix Galaţi – CS Universitatea Alba Iulia

CS Municipal Satu Mare – CSBT Alexandria

SCM Timişoara – Olimpia Braşov

CS Universitatea Cluj-Napoca – ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

Primele şase clasate vor juca în grupa play-off, restul intrând în grupa play-out.

În Cupa României, Sepsi Sic este calificată direct în Final 8, la fel ca şi formaţia braşoveană, beneficiară a retragerii celor de la Iaşi.

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.