SPORT 21 iunie 2018

Programul jocurilor de baraj pentru promovarea în Liga a III-a la fotbal

de Covasna Media | 355 vizualizări

Această perioadă este rezervată jocurilor de baraj între campioanele județene, pentru promovarea în Liga a III-a la fotbal. Recapitulăm toate rezultatele înregistrate până în momentul de față:

Regiunea 1

16 iunie, ora 18:00

VICTORIA LEŢCANI (Iaşi) - ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ (Neamţ)    0-3

Ceahlăul promovează la ”masa verde”, fără să joace, fiindcă Victoria Leţcani nu are CIS şi, astfel, nici drept să participe la baraj.

Regiunea 2

16 iunie, ora 18:00

STICLA ARIEŞUL TURDA (Cluj) - UNIREA MIRŞID (Sălaj)    6-0

Stadion: Municipal (Turda - Cluj);

Arbitru: Cristian Codrea; Asistenţi: Răzvan Ionuţ Soponar şi Ştefan Daniel Lar (toţi din Baia Mare).

Marcatori: Cristian Paleoca (8), Radu Blaga (42 - autogol), Adrian David (46), Alexandru Savu (48), Marius Ionescu (53), Ştefan Silaghi (67)

ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA (Bistriţa-Năsăud) - ENERGIA NEGREŞTI OAŞ (Satu Mare)    3-0

Unu FC Gloria promovează la ”masa verde”, fără să joace, fiindcă Energia Negreşti Oaş nu are CIS şi, astfel, nici drept să participe la baraj.

Regiunea 3

16 iunie, ora 18:00

ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV (Braşov) - NEMERE GHELINŢA (Covasna)     1-0

Stadion: Tineretului (Braşov);

Arbitru: Mihai Amorăriţei (Câmpina); Asistenţi: Ştefan Dumitrache (Palanca - Prahova) şi Mircea Rusu (Bertea - Prahova).

Marcator: Ciprian Răduţoiu (54)

ACS MSE TÂRGU MUREŞ (Mureş) - PĂLTINIŞ RĂŞINARI (Sibiu)     2-0

Stadion: Transil (Târgu Mureş - Mureş);

Arbitru: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca); Asistenţi: George Suciu (Câmpia Turzii) şi Csaba Antal (Cluj-Napoca).

Marcatori: Tamas Moldovan (28), Emilian German (30)

CS OCNA MUREŞ (Alba) - UNIREA CRISTURU SECUIESC (Harghita)    3-0

CS Ocna Mureş promovează la ”masa verde”, fără să joace, fiindcă Unirea Cristuru Secuiesc nu are CIS şi, astfel, nici drept să participe la baraj.

Regiunea 4

16 iunie, ora 18:00

CS HUNEDOARA (Hunedoara) - VOINŢA LUPAC (Caraş-Severin)     0-1

Stadion: ”Michael Klein” (Hunedoara);

Arbitru: Marius Naidin (Piteşti); Asistenţi: Lucian Tănase (Piteşti) şi Nicuşor Marin (Suseni - Argeş).

Marcator: Alexandru Mitru (11)

ACS DUMBRĂVIŢA (Timiş) - VIITORUL ŞIMIAN (Mehedinţi)      5-0

Stadion: Comunal (Dumbrăviţa - Timiş);

Arbitru: Rareş George Vidican; Asistenţi: Ioan Alexandru Corb şi Ciprian Fiter (toţi din Satu Mare).

Marcatori: Dacian Bîrză (11), Dan Silaghi-Perju (15, 78, 84), Florin Nanu (45)

Regiunea 5

16 iunie, ora 18:00

FLACĂRA HOREZU (Vâlcea) - RAPID BUZESCU (Teleorman)      8-0

Stadion: Treapt (Horezu - Vâlcea);

Arbitru: Andrei Moroiţă (Ploieşti); Asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa - Prahova) şi Doru Nicolae Petre (Bucov - Prahova).

Marcatori: Ovidiu Popescu (15), Bobi Verdeş (22, 24), Raul Nistor (31, 61), Radu Georgescu (39), Samson Nwabueze (78), Ion Simeanu (87)

UNIREA BASCOV (Argeş) - VEDIŢA COLONEŞTI (Olt)    2-1

Stadion: Orăşenesc (Mioveni - Argeş);

Arbitru: Viorel Nicuşor Flueran; Asistenţi: Pompiliu Costinel Barbu şi Cristian Daniel Ilinca (toţi din Craiova - Dolj).

Marcatori: Gabriel Dalu (51), Marian Marcu (90+4) / Florin Aria (77)

GLORIA CORNEŞTI (Dâmboviţa) - FC U CRAIOVA 1948 (Dolj)    0-3

FC U Craiova 1948, echipa lui Adrian Mititelu, promovează la ”masa verde”, fără să joace, fiindcă Gloria Corneşti nu are CIS şi, astfel, nici drept să participe la baraj.

Regiunea 6

16 iunie, ora 18:00

ABATORUL SLOBOZIA (Ialomiţa) - CSO BRAGADIRU (Ilfov)   1-1

Stadion: Abatorul (Slobozia - Ialomiţa);

Arbitru: Cristian Georgescu; Asistenţi: Cosmin Vătămanu şi Alexandru Midvichi (toţi din Bucureşti).

Marcatori: Iulian Bordei (65) / Cristian Păun (26)

Regiunea 7

16 iunie, ora 18:00

SPORTUL CIORĂŞTI (Vrancea) - CS MEDGIDIA (Constanţa)      2-2

Stadion: Comunal (Salcia Veche - Vrancea);

Arbitru: Bogdan Dumitrache (Bucureşti); Asistenţi: Mihăiţă Necula (Bucureşti) şi George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel).

Marcatori: Florin Stanciu (25), Florentin Mănăilă (32) / Ştefan Ciobanu (8), Petre Bolojan (77)

16 iunie, ora 21:00

AFC SINGURENI (Giurgiu) - FOTBAL CLUB R BUCUREŞTI (Bucureşti)    0-7

Stadion: ”Marin Anastasovici” (Giurgiu);

Arbitru: Adrian Sorin Costreie (Buftea); Asistenţi: Romică Bîrdeş (Piteşti) şi Mihai Marian Ionescu (Suseni - Argeş).

Marcatori: Petre Goge (11, 57), Daniel Niculae (13), Marian Vlad (54), Alexandru Burlacu (63, 68, 84)

* echipele trecute cu roşu au promovat la ”masa verde” în Liga 3

Alte duble manșe încep pe 23 iunie, urmând ca returul să se dispute o săptămână mai târziu. Programul acestor jocuri:

Regiunea 1

23 iunie, ora 17:30

Avântul Albeşti (Botoşani) - ACS Gauss Bacău (Bacău)

ACS Şomuz Fălticeni (Suceava) - Flacăra Muntenii de Sus / FC 2007 Gârceni (Vaslui)

Regiunea 2

23 iunie, ora 17:30

ACS Bradul Vişeu de Sus / CS Minaur Baia Mare (Maramureş) - CSC Sânmartin (Bihor)

Regiunea 4

23 iunie, ora 17:30

CS Crişul Chişineu Criş (Arad) - AS Petrolul Bustuchin (Gorj)

Regiunea 6

23 iunie, ora 17:30

CS Venus Independenţa (Călăraşi) - CS Blejoi (Prahova)

Regiunea 7

23 iunie, ora 17:30

AS Pescăruşul Sarichioi Junior (Tulcea) - SCM Gloria Buzău (Buzău)

Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (Galaţi) - CS Făurei (Brăila)

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.