SPORT 30 august 2019

KSE Tg. Secuiesc a încheiat aventura în Cupa României

de Covasna Media | 589 vizualizări

Pe Stadionul Dr. Sinkovits din Tg. Secuiesc a avut loc meciul de fotbal dintre KSE Tg. Secuiesc și Olimpic Cetate Râșnov, contând pentru turul al treilea al Cupei României. Formația covăsneană a cedat cu scorul de 2-0, fiind astfel eliminată din competiție.

Iată rezultatele înregistrate:

MINAUR BAIA MARE - FOTBAL COMUNA RECEA  0-2

FORESTA SUCEAVA - BUCOVINA RĂDĂUŢI   3-0

CSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ - FK CSIKSZEREDA  0-1

CSM FOCŞANI - SC OŢELUL GALAŢI   3-1, după prelungiri (1-1 după 90 de minute, 3-1 după 120 de minute)

KSE TÂRGU SECUIESC - OLIMPIC CETATE RÂŞNOV   0-2

Stadion: Doctor Sinkovits (Târgu Secuiesc - Covasna);

Arbitru: Dragoş Nicolae Lunca (Cluj-Napoca); Asistenţi: George Suciu (Câmpia Turzii) şi Robert Meres (Cluj-Napoca); Observator: Daniel Cioloboc (Târgu Mureş).

Marcator: Andrei Lascu (62), Bogdan Botea (72)

METALUL BUZĂU - SCM GLORIA BUZĂU   3-2, în prelungiri (0-0 după 90 şi 120 de minute, 3-2 la loviturile de departajare)

FLACĂRA MORENI - PROGRESUL SPARTAC   3-1

STEAUA BUCUREŞTI - CS BALOTEŞTI   4-0

SC POPEŞTI LEORDENI - CS AFUMAŢI   5-4, după lovituri de departajare (1-1 după 90 şi 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare)

CS TUNARI - UNIREA SLOBOZIA   1-0

RAPID - DACO-GETICA BUCUREŞTI   2-1

FLACĂRA HOREZU - PANDURII TÂRGU JIU   2-0

CRIŞUL CHIŞINEU CRIŞ - GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI   6-0

MĂGURA CISNĂDIE - INDUSTRIA GALDA  4-6, după lovituri de departajare (1-1 după 90 şi 120 de minute, 3-5 la lovituri de departajare)

U CRAIOVA 1948 SA - VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU  8-7, după lovituri de departajare (2-2 după 90 şi 120 de minute, 6-5 la loviturile de departajare)

UNIREA MIRCEŞTI - AEROSTAR BACĂU   3-5, după loviturile de departajare(1-1 după 90 şi 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare)

CS FĂUREI - DACIA UNIREA BRĂILA  3-1

VEDIŢA COLONEŞTI - ACSO FILIAŞI   3-1

VOINŢA LUPAC - RIPENSIA TIMIŞOARA  0-4

CSC GHIRODA ŞI GIARMATA VII - ACS POLI TIMIŞOARA   6-1

ŞOIMII LIPOVA - UTA ARAD  0-1

CSC SÂNMARTIN - LUCEAFĂRUL ORADEA   4-1

UNIREA DEJ - SĂNĂTATEA CLUJ  0-3

UNIREA UNGHENI - AVÂNTUL REGHIN   3-5, după prelungiri (3-3 după 90 de minute)

CSM ALEXANDRIA - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE   0-2

Echipele învingătoare s-au calificat în faza următoare, turul al patrulea. Aseară, după închiderea ediției, în nocturnă, în comuna constănțeană Cumpăna, a mai avut loc un meci, ultimul din turul al treilea, între Victoria Cumpăna și Farul Constanța.

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.