SPORT 7 februarie 2014

Jocurile Olimpice de la Soci: programul complet al românilor şi ce transmisiuni pot fi urmărite în acest weekend

de Covasna Media | 52 vizualizări

Sâmbătă, 8 februarie

12.00 - Timea Sara - schi fond - 7,5/7,5 km schiatlon, finala (Centrul Laura) - TVR 2

16:30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 10 km sprint masculin, finala (Centrul Laura) - TVR 1

16.30 - Valentin Creţu - sanie - simplu masculin, manşa 1 şi 2 (Complexul Sanki)

18.30 - Sorin Iulian Pîtea - sărituri cu schiurile - trambulina normală, calificări (Arena Russki Gorki)

Alte transmisii: snowboard masculin (10.45, TVR 2), patinaj (16.30 şi 20.00, TVR 2), patinaj viteză (13.30,TVR 3)

 

Duminică, 9 februarie

09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - coborâre masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor) - TVR 2

12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15/15 km schiatlon, finala (Centrul Laura) - TVR 2

16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 7,5 km sprint feminin, finala (Centrul Laura) - TVR 1

16.30 - Valentin Creţu - sanie - simplu masculin, manşele 3 şi 4 (Complexul Sanki) - TVR 3

19.30 - Sorin Iulian Pîtea (dacă se califică) - sărituri cu schiurile - trambulina normala, finala (Arena Russki Gorki) - TVR 2

Alte transmisii: snowboard feminin (11.15, TVR 3), patinaj viteză (13.30, TVR 3), patinaj artistic (17.00, TVR 2)

 

Luni, 10 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-combinata, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)

13.00 - Ania Monica Germaine Caill (dacă se califică) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)

16.30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 12,5 km urmărire masculin, finala (Centrul Laura)

16.45 - Raluca Nicoleta Strămăturaru - sanie - simplu feminin, manşa 1 şi 2 (Complexul Sanki)

 

Marţi, 11 februarie

12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint individual, finala (Centrul Laura)

14.00 - Timea Sara - schi fond - sprint individual feminin, finala (Centrul Laura)

16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 10 km urmărire feminin, finala (Centrul Laura)

16.30 - Raluca Nicoleta Strămăturaru - sanie - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)

 

Miercuri, 12 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - coborare feminin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)

16.15 - Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Şovăială - sanie - dublu masculin, finala (Complexul Sanki)

 

Joi, 13 februarie

09.30 - Maria Marinela Mazilu - skeleton - simplu feminin, calificări (Complexul Sanki)

12.00 - Timea Sara - schi fond - 10 km clasic, finala (Centrul Laura)

16.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 20 km individual masculin, finala (Centrul Laura)

16.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 15 km individual feminin, finala (Centrul Laura)

17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul scurt (Patinoarul Iceberg)

18.15 - Raluca Nicoleta Strămăturaru, Valentin Creţu, Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Şovăială - sanie - ştafeta echipe, finala (Complexul Sanki)

 

Vineri, 14 februarie

09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - super-combinata, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)

12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15 km clasic, finala (Centrul Laura)

13.30 - Ioan Valeriu Achiriloaie (dacă se califică) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)

14.30 - Dorin Dumitru Velicu - skeleton - simplu, calificări (Complexul Sanki)

17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul liber (Patinoarul Iceberg)

17.40 - Maria Marinela Mazilu (dacă se califică) - skeleton - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)

19.30 - Sorin Iulian Pîtea - sărituri cu schiurile - trambulina mare, calificări (Arena Russki Gorki)

 

Sâmbătă, 15 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)

16.45 - Dorin Dumitru Velicu (dacă se califică) - skeleton - simplu, finala (Complexul Sanki)

19.30 - Sorin Iulian Pîtea (dacă se califică) - sărituri cu schiurile - trambulina mare, finala (Arena Russki Gorki)

 

Duminică, 16 februarie

17.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 15 km mass-start, finala (Centrul Laura)

18.15 - Florin Cezar Crăciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, manşa 1 (Complexul Sanki)

 

Luni, 17 februarie

16.30 - Florin Cezar Crăciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)

17.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 12,5 km mass-start, finala (Centrul Laura)

 

Marţi, 18 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - slalom-uriaş, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)

12.30 - Ania Monica Germaine Caill (dacă se califică) - schi alpin - slalom-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)

17.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi feminin, manşa 1 (Complexul Sanki)

 

Miercuri, 19 februarie

09.00 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom-uriaş, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)

12.30 - Alexandru George Barbu (dacă se califică) - schi alpin - slalom-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)

13.45 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint clasic echipe, finala (Centrul Laura)

16.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)

 

Sâmbătă, 22 februarie

11.30 - Timea Sara - schi fond - 30 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)

14.45 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom masculin, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)

18.15 - Alexandru George Barbu (dacă se califică) - schi alpin - slalom masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)

18.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurenţiu Otavă, Dănuţ Ion Moldovan - bob - bob patru, manşa 1 (Complexul Sanki)

 

Duminică, 23 februarie

09.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 50 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)

11.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurenţiu Otavă, Dănuţ Ion Moldovan - bob - bob patru, finala (Complexul Sanki).

 

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.