SPORT 15 iunie 2018

FC Voluntari a rămas în prima ligă

de Covasna Media | 857 vizualizări
Sursa foto - Facebook @VoluntariFC

A doua manșă a barajului de promovare/menținere în Liga I a avut loc la Târgoviște, între echipa locală, Chindia, și FC Voluntari. Ilfovenii au reușit să își mențină locul pe prima scenă, cu mare noroc.

Chindia a câștigat meciul cu 1-0, după golul marcat de Ciobotariu, în minutul 68. Cum în tur FC Voluntari învinsese acasă tot cu 1-0, s-au jucat prelungiri, însă scorul a rămas nemodificat. S-a trecut apoi la executarea loviturilor de departajare, din punctul de pedeapsă. Dâmbovițenii nu au reușit să transforme nicio penalitate, în timp ce FC Voluntari a marcat de trei ori, câștigând astfel dubla manșă.

FC Voluntari va fi, în sezonul 2018-2019, adversară a celor de la Sepsi OSK Sf. Gheorghe, în Liga I la fotbal.