SPORT 3 februarie 2014

Campionatul Judeţean de Baschet Amator: O nouă înfrângere pentru echipa MNCR

de Covasna Media | 458 vizualizări

După meciurile pierdute în etapele anterioare din cadrul Campionatului Judeţean de Baschet Amator, cu echipele Sepsi ISE, Da Bomb şi SG Stars, echipa MNCR a suferit vineri o nouă înfrângere în faţa vicecampioanei din sezonul 2012-2013, echipa Bad Boys.

Etapa a X-a a programat în Sala de Sport a Colegiului Naţional „Mihai Viteazul” din Sfântu Gheorghe meciul dintre echipa Bad Boys (Locul 3) şi echipa Muzeului Naţional al Carpaţilor Răsăriteni (Locul 6). Partida a fost arbitrată în teren de Trif T., şi Angheluţă R., masa oficială fiind asigurată de Taranek E., şi Bába A.

Componenţa echipelor a fost următoarea:

MNCR: Chiricescu Andrei, Chiricescu Andrea, Soare, Moldovan, Ursăciuc, Buzea;

Bad Boys: Bedő, Demeter, Bardócz, Szabó A., Szabó B., Gazda, Csutak.

Primele două sferturi ale partidei s-au desfăşurat cu o dominare clară a echipei Bad Boys, scorul înregistrat pe tabela de marcaj fiind de 41-16. Sfertul al treilea s-a disputat tot sub dominarea echipei Bad Boys, care a reuşit să înscrie aproape la fiecare atac şi a mărit diferenţa pe tabela de marcaj la scorul de 55-28. Formaţia Bad Boys a avut o prestaţie modestă în ultimul sfert al meciului şi a reuşit să marcheze numai 16 de puncte, în timp ce echipa MNCR a înscris 17 puncte. La finalul timpului regulamentar de joc, rezultatul partidei a fost de 71-45 în favoarea echipei Bad Boys.

Etapa a XI-a se va desfăşura în Sala de sport a CNMV din Sfântu Gheorghe, vineri 7 februarie, după următorul program:

• 17:00  Galactica - Da Bomb
  • 18:15  Drink Team - Suhanó Múmiák
  • 19:30  Bálványos - Sepsi ISE
  • 20:45  SG Stars - Bad Boys
  • 22:00  North-Zsola - Rozsdás Csont
  • stă       Muzeul Naţional al Carpaţilor Răsăriteni.

Coordonatorii echipei MNCR: Andrea Chiricescu şi Dan Buzea