SPORT 22 mai 2019

Astăzi sunt programate semifinalele Cupei României

de Covasna Media | 639 vizualizări

Astăzi au loc semifinalele Cupei României la fotbal, faza județeană. Nemere Ghelința este ultima echipă calificată, după victoria repurtată în sferturile ,de finală, joia trecută, 9-2 pe terenul celor de la AS Aita Harghita Mare.

Iată tabloul semifinal al competiției:

Nemere Ghelința – Stăruința Zagon

FC Cernat – FC Păpăuți

Meciurile se dispută la Ghelința respectiv Cernat, cu începere de la ora 18.00. În cazul în care la finele celor 90 de minute regulamentare scorul este egal, se dispută două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare. Dacă egalitatea va persista, ultima metodă pentru stabilirea formațiilor calificate în finala Cupei României, faza județeană, este executarea alternativă a loviturilor de departajare, din punctul de pedeapsă.

FC Păpăuți este deținătoarea en-titre a trofeului județean. Câștigătoarea fazei județene a Cupei României va juca în primul tur al fazei naționale din Cupa României, ediția 2019-2020.