ACTUALITATE 3 mai 2016

Victorie în deplasare pentru Spicom Sfântu-Gheorghe! Covăsnenii joacă partida decisivă la Galați!

de Observatorul de Covasna | 723 vizualizări

Spicom Sfântu-Gheorghe a învins, marți seara, în deplasare, cu scorul de 3-1, pe United Galați la capătul unui meci dramatic, decis după prelungiri. Disputa a reprezentat pentru cele două formații, cel de-al doilea meci din faza play-off-ului Ligii I de futsal. După 1 - 1 pe parcursul timpului regulamentar, soarta partidei a fost stabilită în prelungiri. În primul meci, Spicom a pierdut acasă cu 0 - 3, gălățenii părând să aibă prima șansă pentru calificarea în semifinale. Dar, în prima dispută de la Galați, Spicom a reușit surpriza, egalînd situația și împingând lupta pentru calificare în meciul decisiv, care va avea loc miercuri 4 mai, tot la Galați.

Golurile echipei covăsnene au fost marcate de Mihaly Zoltan și Isaac Alonso (2). Le dorim mult succes băieților noștri în meciul decisiv!