ACTUALITATE
30 iulie 2012
Portarii de la grădinărie trec la sapă
de Covasna Media |
351 vizualizări
Consiliul Local Sfântu Gheorghe a decis ca portarii de la grădinăria orașului să muncească pe plantații și în atelierele de lăcătușărie. Viceprimarul Sztakics Éva a declarat că a vorbit cu portarii, care au fost de acord să fie mutați de la poartă pe plantații, urmând ca serviciile de pază să fie asigurate de către o firmă specializată. Proiectul de hotărâre a trecut de Consiliul Local, fiind votat în unanimitate de către aleși.
ACTUALITATE
Terenurile de sport școlare pot fi folosite și în timpul vacanței de vară la Sfântu Gheorghe
Acum 15 ore, 55 minute