ACTUALITATE Acum 1 ora, 57 minute

„Ne-au redat liniștea”: mesaj de mulțumire pentru polițiștii covăsneni, după soluționarea unui jaf

de Covasna Media | 137 vizualizări

Polițiștii covăsneni au primit mulțumiri publice după ce Biroul de Investigații Criminale din cadrul IPJ Covasna a soluționat rapid un caz de furt. În urma unui incident petrecut pe 29 mai în locuința unei bunicuțe, intervenția promptă a oamenilor legii a dus la prinderea suspecților și la recuperarea integrală a banilor furați, fapt care a redat liniștea familiei păgubite.

Redăm mai jos mesajul integral: 

„Doresc să adresez sincere mulțumiri Biroului de Investigații Criminale, precum și tuturor persoanelor implicate în soluționarea cazului de furt petrecut la domiciliul bunicii mele în data de 29.05.2026, în loc. Sfântu Gheorghe, jud. Covasna.

Profesionalismul, promptitudinea și implicarea de care ați dat dovadă au făcut ca, într-un timp foarte scurt, făptuitorii să fie identificați și prinși, iar întreaga sumă de bani sustrasă să fie recuperată. 

Eforturile dumneavoastră au redat liniștea și încrederea că dreptatea poate fi făcută. Vă mulțumim pentru munca depusă, pentru seriozitate și pentru dedicarea cu care îndeplinit atribuțiile. Cu deosebită considerație și  recunoștință”.

Distribuie articolul:  
|

ACTUALITATE

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.