ACTUALITATE 21 decembrie 2012

Junior Soccer la Odorheiu Secuiesc

de Covasna Media | 760 vizualizări

Junior Soccer la Odorheiu SecuiescŞcoala de fotbal Junior Soccer Sfântu Gheorghe a participat în perioada 15-16 decembrie la turneul de fotbal „Cupa Gobe” din Odorheiu Secuiesc. Aceasta competiţie a fost rezervată copiilor născuţi după 2003 şi a aliniat la start următoarele echipe: AFC Odorheiul Secuiesc I, Viitorul Cluj Napoca Negru, FC Benta Braşov, ACS Kinder Târgu Mureş, VSK Miercurea Ciuc, Universitatea Cluj Napoca, Interstar Sibiu, AFC Odorheiul Secuiesc II, ACS Tâmpa Braşov, Viitorul Cluj Napoca Albastru, ISC Câmpia Turzii, AS Junior Soccer Sfântu Gheorghe.

În faza grupelor AS Junior Soccer Sfântu Gheorghe a întâlnit în primul meci AFC Odorheiul Secuiesc II, joc câştigat cu scorul de 5-2, golurile echipei noastre fiind înscrise de Nistor A., Demeter Z., Vereguț D., Tusa B. Al doilea adversar a fost Viitorul Cluj Napoca Negru, joc câştigat cu scorul de 5-0, goluri Nistor A., Demeter Z., Vereguț D., Bod B., Tusa B. În jocul al treilea din grupe am întâlnit FC Benta Braşov joc pierdut cu 2-1, golul echipei noastre fiind înscris de Bod B. În urma rezultatelor din grupă, AS Junior Soccer a terminat pe locul al doilea cu opt puncte calificându-se mai departe pentru jocurile contând pentru locurile 4-6.

În primul joc pentru stabilirea locului în clasament AS Junior Soccer a întâlnit echipa gazdă AFC Odorheiul Secuiesc I, pe care a învins-o cu 2-1, goluri Demeter Z. şi Nistor A. Al doilea joc a fost disputat în compania echipei VSK Miercurea Ciuc, echipa noastră învingând cu 4-1 goluri înscrise de Demeter Z. (3), Nistor A. În urma acestor jocuri AS Junior Soccer a ocupat locul 4 în clasament.

Lotul de jucători deplasat de AS Junior Soccer: Szántó A, Medeşan E, Vereguț D, Föcze I, Ilyés L, Bod B, Nistor A, Tusa B, Demeter Z, Bente K, Kányádi S, Veres R, Molnár N.

Conducerea tehnică a echipei: Kulcsár L, Németh L - antrenori, Medeşan E - antrenor cu portarii, Suciu V şi Rusandu L – manageri AS Junior Soccer Sfântu Gheorghe.

Distribuie articolul:  
|

ACTUALITATE

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.