ACTUALITATE 18 iulie 2017

Cantonament de vară pentru micuții fotbaliști la Târgu Secuiesc

de Covasna Media | 471 vizualizări

În perioada 20-23 iulie, Asociația Județeană de Fotbal Covasna organizează un cantonament de vară, la Stadionul Sinkovits din Tg. Secuiesc. Evenimentul este cofinanțat de către Consiliul Județean Covasna și se adresează, distinct, la trei grupe de vârstă: 9-11ani, 12-14 ani, respectiv 15-17 ani.

De asemenea, tabăra de la Tg. Secuiesc are un program aparte pentru portari, care vor beneficia de pregătire specifică. În total, 61 de copii, dintre care 8 sunt portari, se vor afla împreună, în cele patru zile, la Stadionul Sinkovits din Tg. Secuiesc.

Participanților li se reamintește că trebuie să aibă, pe toată durata cantonamentului, echipament propriu compus din tricou, șort, jambiere și ghete. Asistența medicală este asigurată integral.

Programul Cantonamentului de pregătire organizat de A.J.F. Covasna şi susţinut de Consiliul Judeţean Covasna în perioada 20-23 iulie 2017

Locul de desfăşurare pe Stadionul Sinkovits din Târgu Secuiesc

Joi , 20 Iulie 2017

8:45-9:00 Prezenţa

9.00 Şedinţa tehnică la Stadionul Sinkovits din Târgu Secuiesc

Responsabil Centru: Ant. Todoran Marian, Ant. Polgar Laszlo

Repartiţia în serii: Grupa Rosu- 2001-2004

Grupa Albastru-2004- 2006,

Grupa Alb -2006-2009

Program pregătire –Teren Sinkovits

Grupa Roşu  – Ant. Seazda Jozsef, Ant. Iagăr Constantin

Grupa Albastru – Ant. Csengeri Attila, Ant. Lazăr Csaba

Grupa Alb – Ant. Ordog Lorand ,Ant. Roman Ilie

Grupa Portari – Ant. Polgar Laszlo

11.30 Recepţie camere – Hotel Stadion, Pensiunea Cupidon

12:30  Seria 1 -Masa de prânz - Pizzeria Italiană, str. Dozsa Gyorgy, nr. 24

13:00 Seria 2 - Masa de prânz - Pizzeria Italiană, str. Dozsa Gyorgy, nr. 24

14-16:30     Odihnă

17:00  Program pregătire – Teren Sinkovits

Grupa Roşu – Ant. Csengeri Attila, Ant. Lazăr Csaba

Grupa Albastru – Ant. Ordog Lorand, Ant. Roman Ilie

Grupa Alb – Ant. Gazda Jozsef, Ant. Iagăr Constantin

Grupa Portari – Ant. Polgar Laszlo

19:00 Grupa 1 - Cina-Pizzeria Italiană

19:30 Grupa 2 - Cina-Pizzeria Italiană

21:00 Fotbal în Sala Sporturilor din Tg. Secuiesc

Staful Cantonamentului – Astra Tg. Secuiesc

22:00 Stingerea

Vineri, 21 Iulie 2017

8:00 Seria 1 – Mic Dejun-Pizzeria Italiană

8:30 Seria 2 – Mic-Dejun-Pizzeria Italiană

10:00 Program pregătire – Teren Sinkovits

Grupa Roşu – Ant. Ordog Lorand, Ant. Roman Ilie

GrupaAlbastru – Ant. Gazda Jozsef, Ant. Iagăr Constantin

Grupa Alb – Ant. Csengeri Attila, Ant. Lazăr Csaba

Grupa Portari – Ant. Polgar Laszlo

13:00  Seria 1 - Masa de prânz -Pizzeria Italiană

13:30 Seria 2 - Masa de prânz -Pizzeria Italiană

13-16:30 Odihnă

16:30-21:30 Plecare cu autobuzul din fata Stadionului Sinkovits spre Braşov

La jocul din Liga I , etapa a II-a dintre ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe – SC Juventus Bucureşti

21:30 Seria 1 - Cina-Pizzeria Italiană

21:30 Seria 2 - Cina-Pizzeria Italian

22 :15 Stingerea

Sâmbătă, 22 Iulie 2017

8:00 Seria 2 – Mic Dejun-Pizzeria Italiană

8:30 Seria 1 – Mic-Dejun-Pizzeria Italiană

10:00 Program pregătire – Teren Sinkovits

Grupa Roşu  – Ant. Gazda Jozsef, Ant. Iagăr Constantin

Grupa Albastru – Ant. Csengeri Attila, Ant. Lazăr Csaba

Grupa Alb – Ant. Ordog Lorand, Ant. Roman Ilie

Grupa Portari – Ant. Polgar Laszlo

13:00 Seria 1 - Masa de prânz -Pizzeria Italiană

13:30 Seria 2 - Masa de prânz -Pizzeria Italiană

13-16:30 Odihnă

17:00  Program pregătire – Teren Sinkovits

Grupa Roşu – Ant. Csengeri Attila, Ant. Lazăr Csaba

Grupa Albastru – Ant. Ordog Lorand, Ant. Roman Ilie

Grupa Alb – Ant. Gazda Jozsef, Ant. Iagăr Constantin

Grupa Portari – Ant. Polgar Laszlo

19:00 Seria 1 - Cina-Pizzeria Italiană

19:30 Seria 2 - Cina-Pizzeria Italiană

20:00 Vizionarea unui film la Cinema-Petofi, str. Kossuth Lajos nr. 2

22: 00 Stingerea

Duminică, 23 Iulie 2017

8:00 Seria 1 – Mic Dejun-Pizzeria Italiană

8:30 Seria 2 – Mic-Dejun-Pizzeria Italiană

10:00 Program pregătire – Teren Sinkovits

Grupa Roşu – Ant. Ordog Lorand, Ant. Roman Ilie

Grupa Albastru – Ant. Gazda Jozsef, Ant. Iagăr Constantin

Grupa Alb – Ant. Csengeri Attila, Ant. Lazăr Csaba

Grupa Portari – Ant. Polgar Laszlo

12.30 Predarea camerelor

13:30  Seria 1 - Masa de prânz -Pizzeria Italiană

14:00 Seria 2 - Masa de prânz -Pizzeria Italiană

15:00 Program pregătire – Teren Sinkovits

Grupa Roşu  – Ant. Gazda Jozsef, Ant. Iagăr Constantin

Grupa Albastru – Ant. Csengeri Attila, Ant. Lazar Csaba

Grupa Alb – Ant. Ordog Lorand, Ant. Roman Ilie

Grupa Portari – Ant. Polgar Laszlo

17:00 Plecarea spre domiciliu.

Pregătirile şi mesele conform programului. Se va asigura apă potabilă la antrenamente.

Responsabil cu organizare: Veress Lorant – tel. 0722422507

Lista cu jucători care participă în cantonamentul de vară pentru copii născuţi în anul 2001-2002-2003-2004

GRUPA: ROŞU

Mathis Bence - ACS Viitorul Sfântu Gheorghe, Creţu Valentin Tibor - As Sportivă Sport For All Covasna, Dobozi Krisztian - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Kocsis Norbert - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Solomon Cătălin - As FC Ciucaşul Întorsura Buzăului, Toth Akos - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Bartha Csongor - As Perko Sânzieni, Olar Gheorghe Vladut - As FC Ciucaşul Întorsura Buzăului - Kerekes Szilard - As Perko Sânzieni, Csog Janos Csongor - Cso Baraolt, Opra Csongor - Cso Baraolt, Bodi Robert Ervin - Cso Baraolt, Mojzi Botond - As Perko Sânzieni, Matyus Mark - As Perko Sânzieni, Kerekes Roland - As Perko Sânzieni, Iene George - As FC Ciucaşul Întorsura Buzăului, Banciu Andrei - As FC Ciucaşul Întorsura Buzăului, Bod Botond - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Lista cu jucători care participă în cantonamentul de vară pentru copii născuţi în anul 2004-2005-2006

GRUPA: ALBASTRU

Pal Bence - As Perko Sânzieni, Olar Codruţ Ioan - As FC Ciucaşul Întorsura Buzăului, Orban Bela Balazs - Cso Baraolt, Nistor Akos - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Nikula Milan Mark - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Szabo Adam - Cso Baraolt, Veres Zsombor - Cso Baraolt, Sorban Bence - Cso Baraolt, Bocăn Eric Nicolas - As Sportivă Sport For All Covasna, Cserei Hunor - As Perko Sânzieni, Rendi Zsombor - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Kelemen Daniel Laszlo - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Bartok Adolf - As Perko Sânzieni, Zonda Mark - As Perko Sânzieni, Szocs Andras - Cso Baraolt, Kerekes Mate Nimrod - As Brazii Comandau, Imecs Adam - Cso Baraolt, Jozsa Aron Etele - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Lista cu jucători care participă în cantonamentul de vară pentru copii născuţi în anul 2006 -2007-2008

GRUPA: ALB

Butyka Zsolt - As Sportivă Sport For All Covasna, Szasz Veres Mark - As Sportivă Sport For All Covasna, Ordog Csanad - As Sportivă Sport For All Covasna, Zsigmod Mark - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Hosu Madalin Constantin - As FC Ciucaşul Întorsura Buzăului, Todor Adam  ACS Viitorul Din Sfântu Gheorghe, Tamaş Elod - As Perko Sânzieni, Biro Hunor - As Sportivă Sport For All Covasna, Seceleanu Alin Sebastian - As FC Ciucaşul Întorsura Buzăului, Kusztos Szabolcs Pal - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Soos Mathe - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Szoke Tamaş - ACS Kse Târgu Secuiesc, Ordog Csanad - As Sportivă Sport For All Covasna, Bende Matyas - As Sportivă Sport For All Covasna, Vass  Armând Attila - Cso Baraolt, Varga  Norbert - ACS Kse Futsal Târgu Secuiesc, Varga Mathe Hunor - ACS Kse Futsal Târgu Secuiesc

Lista cu portari care participă în cantonamentul de vară

GRUPA: Portari

Szocs Demeter - Cso Baraolt, Szasz Veres Mate - As Sportivă Sport For All Covasna, Moreh Alpar - ACS  Kse Futsal Târgu Secuiesc, Korodi Krisztian - ACS Viitorul Din Sfântu Gheorghe, Ferencz Gergo - ACS  Kse Futsal Târgu Secuiesc, Niczuly Rajmund - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Nagy Roland Kristofer - ACS  Kse Futsal Târgu Secuiesc, Stoica David Ion - As FC Ciucaşul Întorsura Buzăului.

Cristian Frisk

Teme articol: juniori fotbal cantonament
Distribuie articolul:  
|

ACTUALITATE

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.