SPORT 6 aprilie 2022

Sepsi-SIC se pregătește pentru semifinale

de Covasna Media | 858 vizualizări

Sepsi-SIC se află la un pas de o nouă finală în cadrul Ligii Naționale de Baschet Feminin, pentru acest deziderat urmând a se confrunta cu Phoenix Constanța.

În faza sferturilor de finală Sepsi-SIC a trecut de Universitatea Cluj, cu două victorii, 83-45 respectiv 90-46, iar acum fetele lui Zoran Mikes așteaptă partidele din semifinale cu Phoenix Constanța. Adversara echipei noastre a trecut de CSM Alexandria în sferturi, tot prin obținerea a două victorii.

Primele două partide ale semifinalei vor avea loc pe 7 și 8 aprilie la Sfântu Gheorghe, în sala Sepsi Arena, a treia partidă fiind programată pentru 11 aprilie la Constanța. Se joacă după sistemul cel mai bun din cinci meciuri. În cealaltă semifinală CSM Satu Mare o va întâlni pe FCC Baschet UAV Arad.