SPORT
27 iulie 2017
Sepsi OSK Sf. Gheorghe din nou uvertură a etapei
de Covasna Media |
1768 vizualizări
Echipa de fotbal Sepsi OSK Sf. Gheorghe va fi, a doua oară consecutiv, prezentă în meciul inaugural al etapei din Liga I. Formația noastră va juca vineri, 28 iulie, ora 18.30, pe Stadionul Municipal din Botoșani, contra puternicei echipe locale, FC Botoșani.
Moldovenii sunt neînvinși în primele două etape ale sezonului, iar săptămâna trecută au detonat bomba în Capitală, învingând pe terenul celor de la Dinamo, cu scorul de 1-0. În prima rundă, Botoșaniul i-a ținut în șah pe cei de la CFR Cluj, scor 1-1.
FC Botoșani se află, în acest moment, pe locul 4 în clasament, cu 4 puncte și golaveraj 2-1.
Mult succes!
Cristian Frisk
SPORT
De acelasi autor
CJ Covasna alocă 3,2 milioane de lei pentru 441 de proiecte ale ONG-urilor și cultelor
Acum 16 ore, 44 minute