SPORT 10 aprilie 2019

Medalii obținute de judoka de la CSS Tg. Secuiesc

de Covasna Media | 1350 vizualizări
Sursa foto - Facebook @frjudo

Recent, la Satu Mare a avut loc etapa finală a Campionatelor Naționale de judo U16. La această competiție au fost prezenți și sportivi legitimați la CSS Tg. Secuiesc.

Balogh Hanna, la categoria de greutate 57 de kilograme, a cucerit medalia de argint, evoluția sa de pe tatami fiind unanim apreciată de către specialiștii prezenți la competiție.  La băieți, la 46 de kilograme, Barics Ors a cucerit, de asemenea pentru CSS Tg. Secuiesc, medalia de bronz.

Tot la Satu Mare, în aceeași perioadă au avut loc Campionatele Naționale de judo U14. Aracsi Ákos, la 46 de kilograme, a pierdut finala adjudecându-și medalia de argint. Barbócz Mátyás, la 41 de kilograme, dar și Burcsa Felix, la +73 de kilograme, au câștigat recalificările și au obținut, astfel, medalii de bronz.

Bilanțul CSS Tg. Secuiesc, cumulat la cele două competiții, numără cinci medalii, dintre care două de argint șl trei de bronz.