SPORT 13 martie 2018

KSE Tg. Secuiesc învinsă acasă

de Covasna Media | 880 vizualizări

Echipa de fotbal KSE Tg. Secuiesc a pierdut pe teren propriu, cu scorul de 5-3, partida disputată în Liga a III-a cu harghitenii de la AFK Csikszereda Miercurea Ciuc. Formația noastră a condus la pauză cu 2-0 dar, neverosimil aproape, a pierdut în partea secundă.

Cele două reprize ale meciului au fost total distincte, iar greșelile personale comise de componenții echipei noastre au condus la acest deznodământ.

Pe diverse forumuri au existat unele acuzații de blat, însă, cu siguranță, cei care au emis aceste ipoteze nu cunosc prea bine situația de fapt și corectitudinea cu care sunt înarmați nativ oamenii din zona noastră.

Ciucanii sunt în luptă directă pentru primele locuri în serie vizând, implicit, promovarea în Liga a II-a. Acuzele de blat au fost respinse cu vehemență de către cei de la Tg. Secuiesc.

Rezultatele complete ale etapei:

vineri, 9 martie, ora 15:00

CSM Roman - Metalosport Galaţi    11-0

Mădălin Popa (7 - pen., 37 - pen., 39), Florin Juncănaru (12), Relu Grigore (55), Marian Marin (67), Constantin Antim (75, 82), Claudiu Scânteie (80, 85), Alin Mocanu (86)

CSM Paşcani - Sporting Lieşti    0-1

Ionuţ Iancu (82)

AFC Odorheiu Secuiesc - Suporter Club Oţelul Galaţi    0-0

Avântul Valea Mărului - Olimpic Cetate Râşnov     0-3

Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la "masa verde".