SPORT 18 mai 2015

Covăsneni la Supermaratonul Internaţional Békéscsaba – Arad – Békéscsaba

de Covasna Media | 645 vizualizări

Peste 1.000 de sportivi au luat startul la ediţia a 18-a a Supermaratonului Internaţional Békéscsaba – Arad – Békéscsaba pe distanţa de 200 km. Această distanţă se putea parcurge cu biciclete, role sau în alergare. La start pentru a 17-a oară şi membrii cercului de alergare Gáll Lajos, cu trei ştafete. Rezultatele lor sunt deosebite, ştafeta Háromszék I, în componenţa Csutak Tamás, Vrabie Cătălin, Bihari Szilárd Attila, Kovács Attila, Imreh Zoltán în cursa băieţilor a obţinut locul III în clasamentul general. Ştafeta Háromszék II, cu sportivii Imre László, Száraz Levente, Nagy Előd Zsolt, Préda Imre, Rácz Robert a terminat pe locul VI. În competiţia fetelor ştafeta Háromszéki nők a terminat pe locul IV din şapte ştafete înscrise. Ştafeta a fost alcătuită din Szabó Irén Rozália, Páll Erzsébet, Fazakas Amália, Nagy Katalin şi Toma-Albert Zsuzsánna.

Prezenţa sportivilor a fost posibilă datorită sprijinului primit din partea Consiliului judeţean Covasna şi Primăriei municipiului Sfântu Gheorghe.