SPORT 17 aprilie 2011

Bălăceală pascală

de Covasna Media | 138 vizualizări
Palatul Copiilor din Sf. Gheorghe, în colaborare cu Primăria Municipiului, Inspectoratul Școlar Judeţean Covasna și colegi pedagogi au organizat un concurs de înot pentru 110 copii de la grădiniță şi clasele I-IV. Pe lângă diplome şi medalii, copilașii au petrecut 3 ore făcând mișcare, au fost împreună cu familia, au uitat de stresul lecției de matematică, iar fiecare concurent a fost răsplătit cu ciocolată din partea

Palatul Copiilor din Sf. Gheorghe, în colaborare cu Primăria Municipiului, Inspectoratul Școlar Judeţean Covasna și colegi pedagogi au organizat un concurs de înot pentru 110 copii de la grădiniță şi clasele I-IV.

Pe lângă diplome şi medalii, copilașii au petrecut 3 ore făcând mișcare, au fost împreună cu familia, au uitat de stresul lecției de matematică, iar fiecare concurent a fost răsplătit cu ciocolată din partea firmei ChocoPack.

 

Iată rezultatele:

GRĂDINIŢĂ FETE

  1. Bálint Krisztina
  2. Cozma Alexandra
  3. Bereczki Anna

GRĂDINIŢĂ BĂIEŢI

  1. Richard van Dorren
  2. Volki Ivo
  3. Bandeianu Benjamin

CLASA I

BĂIEŢI BRAS

  1. Rozsádi Hunor
  2. Bereczki Miklós
  3. Antal Norbert

BĂIEŢI KRAUL

  1. Rozsádi Hunor
  2. Bereczki Miklós
  3. Antal Norbert

CLASA II

FETE BRAS

  1. Farkas Krisztina
  2. Veress Karolina
  3. Simon Zsóka Anett

FETE KRAUL

  1. Farkas Krisztina
  2. Veress Karolina
  3. Simon Zsóka Anett

BĂIEŢI BRAS

  1. Harkó Zoltán
  2. Verebics Péter
  3. Kovács Tibor Gergő

BĂIEŢI KRAUL

  1. Verebics Péter
  2. Harkó Zoltán
  3. Kovács Tibor Gergő

CLASA III

FETE BRAS

  1. Grosu Alexandra
  2. Necsulescu Evelin
  3. Deak Johanna

FETE KRAUL

  1. Grosu Alexandra
  2. Necsulescu Evelin
  3. Rendi Melinda

BĂIEŢI BRAS

  1. Suciu Bogdan
  2. Simon Gergő Bálint
  3. Hess Armin

BĂIEŢI KRAUL

  1. Suciu Bogdan
  2. Hess Armin
  3. Simon Gergő Balint

CLASA IV

FETE BRAS

  1. Henrietta van Doren
  2. Miklósi Boglárka
  3. Szabó Eszter

FETE KRAUL

  1. Henrietta van Doren
  2. Rosseaneu Anne
  3. Simon Tekla

BĂIEŢI BRAS

  1. Tompa György
  2. Szabó Áron
  3. Kerekes Gergő

III.  Mihály Zsolt

BĂIEŢI KRAUL

  1. Mihály Zsolt
  2. Busuioc Sorin
  3. Tompa György Kadosa
Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.