Biblioteca Județeană „Bod Péter” din Sfântu Gheorghe trece la programul de vară de la 1 iulie
Biblioteca Județeană „Bod Péter” din Sfântu Gheorghe va funcționa după programul de vară în perioada 1 iulie – 13 septembrie 2026. Modificările vizează secțiile de împrumut și sala de lectură.
Secția de împrumut pentru adulți va avea program marțea între orele 9:00 și 19:00, de miercuri până vineri între 10:00 și 17:00, iar sâmbăta între 9:00 și 13:00.
Sala de lectură va fi deschisă marțea între 9:00 și 19:00 și de miercuri până vineri între 10:00 și 17:00. Sâmbăta, sala de lectură va fi închisă.
Secția de împrumut pentru copii va funcționa după același program ca secția pentru adulți: marțea între 9:00 și 19:00, de miercuri până vineri între 10:00 și 17:00, iar sâmbăta între 9:00 și 13:00.
Reprezentanții bibliotecii precizează că filiala instituției nu își modifică programul în perioada menționată și va funcționa după orarul obișnuit.