ACTUALITATE 25 octombrie 2012

Futsal. Victorie pentru FC Sepsi

de Covasna Media | 414 vizualizări

Echipa din Sfântu Gheorghe a învins KSE Târgu Secuiesc cu 7-5.

După două etape în care a scos doar câte un egal, FC Sepsi a reușit marți să învingă echipa KSE Târgu Secuiesc în partida contând pentru etapa a 6-a a Ligii I la futsal. Meciul a fost echilibrat, scorul la pauză fiind 2-1 pentru gazde. În cea de-a doua parte a jocului, jucătorii din orașul breslelor au egalat și au și condus, dar în final FC Sepsi a câștigat partida cu scorul de 7-5.

Peste 2.000 de lei strânşi pentru Dani Kinga

În pauza meciului au fost licitate diverse obiecte de sport, iar sumele strânse au fost donate profesoarei de sport Dani Kinga. A fost licitat un tricou al Naționalei României de futsal, unul semnat de Bölöni László, dar și actualul președinte al FC Sepsi a donat un tricou pe care l-a purtat pe vremea când echipa juca în Divizia B de futsal. Doi jucători ai echipei FC Brașov, Mugurel Buga și Hadnagy Attila, au donat câte un tricou pentru această licitație, dar s-a vândut și o minge de futsal semnată de jucătorii FC Sepsi, precum și o medalie de argint câștigată în sezonul trecut. De asemenea au fost vândute bilete de tombolă, suma totală care s-a strâns de pe urma acestei acțiuni de caritate fiind de peste 2.000 de lei.