ACTUALITATE 4 octombrie 2012

FC Sepsi învinsă din nou la Târgu Mureș

de Covasna Media | 311 vizualizări

Se pare că șirul înfrângerilor suferite la Târgu Mureș de către echipa de futsal FC Sepsi nu se mai termină. Gazdele City Us au dominat şi partida contând pentru etapa a treia a Ligii I la futsal pe care au câștigat-o cu scorul de 6-1. Mureșenii au început partida în forță, au marcat gol după gol, iar scorul la pauză a fost de 5-0. În repriza secundă oaspeții au avut câteva sclipiri, dar golul lui Pânzaru a fost doar unul de onoare.

În următoarea etapă, FC Sepsi va juca pe teren propriu duminică de la ora 18 în Sala Sporturilor „Szabo Kati” contra nou promovatei din Iași. Aceasta din urmă a avut un început de sezon bun, deși a fost învinsă în prima etapă de Odorheiu Secuiesc, a câștigat apoi partidele contra formațiilor din Cluj Napoca și Deva.